Connect with us

Dini

Resimli Cuma Mesajları

Published

on

Bu bölümde en güzel Resimli Cuma Mesajları, ayetli cuma mesajları, hadisli cuma mesajları, çiçekli cuma mesajları, kabeli cuma mesajları, kırmızı güllü cuma mesajları, öğretici cuma mesajları, hayırlı cumalar ve en yeni cuma mesajları bu bölümde bulacaksınız.

Cuma, İslam dininin beş ana ibadetinden biridir ve Müslümanlar için haftanın önemli günlerinden biridir. Cuma günü, Müslümanların bir araya gelerek, Kur’an okumak, dua etmek, imamın hutbesi dinlemek ve cemaatle birlikte namaz kılmak gibi ibadetlerini yerine getirdikleri bir gündür. Bu makelemizde resimli cuma mesajları ile ilgili görselleri bulabilirsiniz ama öncesinde cuma nedir, ve ne anlama gelir ona göz atalım.

Nasıl Fotoğraf İndirebilirim?

Resimli Cuma Mesajlarını telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Fotoğrafın üzerine gelerek sağa tıklayın, farklı kaydet seçeneğini seçip indirebilirsiniz.

Cuma Nedir? Cuma İslam Dininde Ne Anlama Gelmektedir?

Cuma günü, Müslümanlar için bir günün en değerli olduğu gündür ve bu günün, haftanın diğer günlerine göre daha mübarek olduğuna inanılır. Cuma günü, İslam toplumlarında genellikle tesettürlü bayanlar ve erkekler tarafından kıyafetlerinin daha temiz ve güzel olmasına özen gösterilir.

Kısa Hayırlı Cuma Mesajları

Cuma günü ile ilgili olarak Kur’an’da ve Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hadislerinde birçok ayet ve hadis bulunmaktadır. Burada sizlere birkaç örnek verebiliriz:

 • Kur’an’da Cuma günü ile ilgili olarak şu ayetler yer alır:

“Cuma günü (namazını) dosdoğru yerine getirin. O, Allah’ın hidayet için bir topluluğa öğrettiği ve öğretmeyi dilediği bir ibadettir.” (Kur’an, 62/9)

“Cuma günü (namazını) yerine getirin. Öğle namazından önce, Allah’ın zikrini anın. O (namaz), Allah’ı anmak için bir toplulukla birlikte yapılır.” (Kur’an, 62/3)

 • Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hadislerinde de Cuma günü ile ilgili olarak şu hadisler yer alır:

“Cuma gününde yapılan bir namaz, bir hafta yapılan namazın sevabını kazandırır.” (Buhari, Salat, 101)

“Cuma günü, Müslümanların günüdür. Onun için, bu gün yapılan ibadetler, diğer günler yapılan ibadetlerden daha fazla sevap kazandırır.” (Tirmizi, Salat, 269)

Bu ayetler ve hadisler, Cuma gününün önemini ve bu günde yapılan ibadetlerin sevap kazandırdığını vurgulamaktadır.

En Güzel Kısa Cuma Hadisleri

Cuma günü ile ilgili olarak Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hadislerinde birçok bilgi bulunmaktadır. Burada sizlere bazı örnekler verebilirim:

 • “Cuma gününde yapılan bir namaz, bir hafta yapılan namazın sevabını kazandırır.” (Buhari, Salat, 101)
 • “Cuma günü, Müslümanların günüdür. Onun için, bu gün yapılan ibadetler, diğer günler yapılan ibadetlerden daha fazla sevap kazandırır.” (Tirmizi, Salat, 269)
 • “Cuma günü, Allah’ın rahmetinin bol olduğu gündür. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin.” (Tirmizi, Salat, 270)
 • “Cuma günü, tüm günlerin en hayırlısıdır. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin.” (Tirmizi, Salat, 271)
 • “Cuma günü, Allah’ın rahmetinin bol olduğu gündür. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. Bu gün, Allah’ın rahmetine ulaşmaya en uygun gündür.” (Tirmizi, Salat, 272)

Bu hadisler, Cuma gününün önemini ve bu günde yapılması gereken ibadetleri vurgulamaktadır.

Cuma Mesajları

 1. Cuma günü, Allah’ın rahmetine ulaşmak için en uygun gündür.”
 2. “Cuma günü, kalplerimizi Allah’a açalım ve O’na yönelip, O’na sığınalım.”
 3. “Cuma günü, dua edelim ve Allah’ın rahmetine ulaşmak için yüz çevirelim.”
 4. “Cuma günü, Allah’ın nimetlerine şükredelim ve O’ndan yardım isteyelim.”
 5. “Cuma günü, Allah’a hamd edelim ve O’ndan yardım dileyelim.”
 1. Ayetli Cuma Mesajları
 1. “Cuma günü, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. (Kur’an, 62/9)”
 2. “Cuma günü, Allah’ın rahmetinin bol olduğu gündür. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. (Tirmizi, Salat, 272)”
 3. “Cuma günü, Allah’ın rahmetine ulaşmaya en uygun gündür. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. (Kur’an, 62/9)”
 4. “Cuma günü, Allah’ın rahmetinin bol olduğu gündür. Bu gün, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. (Tirmizi, Salat, 270)”
 5. “Cuma günü, Allah’ın zikrini yapın ve O’na hamd edin. Bu gün, Allah’ın rahmetine ulaşmaya en uygun gündür. (Kur’an, 62/9)”

Çiçekli Cuma Mesajları

Çiçekli Cuma Mesajları

Güllü Cuma Mesajları

Cuma Mesajları 2023

Kırmızı Güllü Cuma Fotoğrafı

Hayırlı Cumalar Mesajları

En Güzel Cuma Tebriği

Hayırlı Cumalar Resmi

Hayırlı Cumalar Resmi İndir

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend