Connect with us

Resmi Günler

2023 Yılı Resmi Tatiller Listesi.

Published

on

Bu makalemizde 1 Ocak 2023 Yılbaşı tatilinden sonra özellikle öğrencilerin merak ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı. Çalışanların her yıl coşkuyla kutladığı 1 Mayıs İşçi Ve Emekçiler Bayramı. Uzun tatil planları yapanların beklediği Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı. Bunların dışında herkesin merak ettiği 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gibi resmi tatil sayılan günlerin 2023 yılında ne zaman ve hangi günleri kapsadığı hakkında bilgi vermek olacak.

Yeni yıla girmemizle birlikte on binlerce vatandaş 2023 yılında olacak resmi tatil takvimini merak ediyor. Resmi Tatiller 2023 yılı itibariyle  güncelleniyor ve takvim her yıl değişiyor. Bu sebeple “2023 yılında Hafta içi ve Hafta Sonuna denk gelen resmi tatiller ve İzin konuları merak konusu oldu”. Özellikle öğrenci ve Kamu kuruluşlarında çalışan personel bu tarihlerle yakından ilgileniyor.

TATİL SAYISI 2023 YILINDA DAHA AZ!

Ülkemizde en çok merak edilen resmi tatiller ise “Ramazan Bayramı” ve “Kurban Bayramı” olmuştur. Bunun sebebi özellikle son yıllarda yaz aylarına denk gelen bu bayramların hafta içine denk gelmesi durumda yaşanan 9 günlük tatiller olmuştur. Ancak 2023 yılında Toplamda 15 gün olacak resmi tatillerin çoğu hafta sonuna denk gelmekte. Bu sebeple önceki yıllara nazaran daha az tatil bizleri bekliyor.

2023 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

1 OCAK 2023 YILBAŞI

2022 yılına veda ettiğimiz ve 2023 yılına merhaba dediğimiz Yılın ilk resmi tatili olan yılbaşı Pazar gününe denk geliyor. Hafta sonu tatiliyle birleşen yılbaşı tatili 2023 yılında 2 gün sürecek.

RAMAZAN BAYRAMI

2023 yılında Ramazan Bayramı, Hafta sonuna denk geliyor. 21 Nisan Cuma günü başlayıp 23 Nisan Pazar günü Ramazan Bayramı sona eriyor. Arife günü ise 20 Nisan Perşembe gününe denk geliyor. Yarım gün olan arife günü ile birlikte Ramazan Bayramı tatili resmi olarak 3,5 gün sürecek.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

2023 yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da yılbaşı gibi Pazar gününe denk geliyor. Her yıl olduğu gibi bu senede resmi tatil olacak 23 Nisan Aynı zamanda Ramazan Bayramı’nın da son günü ile çakışıyor.

1 MAYIS İŞÇİ ve EMEKÇİLER BAYRAMI

İşçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan ve Türkiye dâhil birçok ülkede resmi tatil olarak kabul edilen 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı 2023 yılında Pazartesi gününe denk gelmekte.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMI

Her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanana Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramıdır. 2023 Yılında Cuma gününe denk gelmektedir.  

2023 yılında 19 Mayıs tatili Cuma gününe denk geliyor. Cuma gününe denk gelen bu tatili, hafta sonu ile birleştirerek 3 günlük bir geziye çıkarabilirsiniz

KURBAN BAYRAMI

2023 yılının en uzun resmi tatili olacak Kurban Bayramı 28 Haziran Çarşamba günü başlayacak ve 1 Temmuz Cumartesi günü son bulacak. Arife günün sebebiyle 27 Haziran Salı günü yarım gün sayılacak toplamda Pazar günüyle birlikte resmi tatil 5,5 gün sürecek.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ve MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında hayatını kaybeden sivil, polis ve askerli anmak için resmi tatil kabul edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü 2023 yılında Cumartesiye denk gelmektedir.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

2023 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı Salı gününe denk gelmektedir. Bu yıl mesai gününe denk gelmesi sebebiyle kamu, kuru ve kuruluşlarında 1 gün resmi tatil olarak geçecektir.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Milli bir bayram olan Cumhuriyet Bayramı 2023 yılındaki son resmi tatildir. 29 ekim Cumhuriyet Bayramı da yine hafta sonuna denk gelen resmi tatillerden biri olacak ve Pazar günü resmi tatil olacaktır.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend